Czy wiesz, ile jest bakterii na Twoim smartfonie?
Czy wiesz, ile jest bakterii na Twoim smartfonie?
Odbierasz telefon, korzystasz z komunikatora, wysyłasz smsy, sprawdzasz pocztę, prognozę pogody, rozkład jazdy, robisz zakupy przez Internet... Smartfon dzięki postępującej multifunkcjonalności stał się tak bardzo poręcznym narzędziem, że wiele osób praktycznie nie wypuszcza go z ręki. Często taki telefon mamy na podorędziu podczas posiłku, a nawet podczas wizyty w... toalecie. Wszechobecność urządzenia stała się praktycznie normą, wciąż jednak niewielu użytkowników jest świadomych, jakie konsekwencje zdrowotne mogą temu towarzyszyć. Przy tym wcale w tym miejscu nie chodzi o kwestie uzależnień, problemów natury zdrowia psychicznego (co jest tematem na zupełnie inną dyskusję).
 
Kilka głośnych w ostatnich latach raportów badań ujawniło, jak bardzo powierzchnia smartfona zasiedlona jest drobnoustrojami. Zdjęcia niebezpiecznych żyjątek, grzybów, pleśni uchwyconych pod mikroskopem mogą faktycznie przestraszyć - kto ciekawy i odważny, bez trudu znajdzie je w sieci. Niby powinno być oczywiste, że brud oraz wydzieliny, które trafiają na wyświetlacz: pot, ślina, naskórek, do tego nagrzana powierzchnia ekranu dotykowego, to doskonałe warunki do rozwoju mikroustrojów, jednak kto z nas faktycznie spodziewa się tam bakterii E. Coli albo gronkowca?
Zatem brak regularnego czyszczenia telefonu może kosztować nas po prostu zdrowie.  Niestety zwykłe przetarcie szmatką, zalecane przez producentów sprzętu, nie usunie wszystkich groźnych mikroustrojów. Naturalną alternatywą jest preparat Blank. To środek, który zdezynfekuje wyświetlacz, a ponieważ chodzi o preparat w płynie, mamy gwarancję, że telefonu nie porysujemy. Nie podrażnimy też skóry, bo skład produktu jest zupełnie bezpieczny. Dodatkowo na powierzchni telefonu powstanie powłoka, która zapobiegać będzie osadzaniu się roztoczy. 
I choć nie do końca popieramy używanie telefonu podczas rodzinnego obiadu, tudzież częste udostępnianie go pociechom do zabawy, preparat sprawi, że nawet w takich sytuacjach, będzie on narzędziem bezpieczniejszym.

https://biofamily.com.pl/pl/c/BLANK/7 
 
 
 
 
 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl