Nie daj się komarom!
Nie daj się komarom!
Upragnione wakacje! Czekałeś na nie cały rok… planowałeś beztroskie letnie wieczory w ogrodzie, spotkania towarzyskie przy grillu, biwak w lesie… A teraz, gdy sezon w pełni, okazuje się, że wszystkie te okazje, tak bardzo wyczekiwane podczas długich chłodnych miesięcy, mogą zostać skutecznie uprzykrzone przez towarzystwo komarów, a właściwie komarzyc. Pikniki nad jeziorem, wycieczki po lesie mogą zamienić się w koszmar i nieustanną walkę z czyhającymi na nas owadami. A czasami jedyną pamiątką po planowanych wyprawach stają się swędzące ślady pogryzień.
 
 
Pomysłów na zwalczanie komarów jest wiele. Niektórzy uciekają się do pomysłów babcinych, takich jak spożywanie większych ilości czosnku lub cebuli, co jednak, nie ukrywajmy, nie jest pozbawione skutków ubocznych – może wpłynąć na znaczne obniżenie atrakcyjności naszego towarzystwa. Inni wykorzystują fakt, że komary nie lubią zapachu pelargonii, albo kocimiętki i obsadzają tymi roślinami swoje włości, tylko, co sprawdza się w warunkach domowych, nie zawsze da się wykorzystać przy innych okazjach - trudno na wyjazd zabierać ze sobą rośliny doniczkowe. W końcu popularne jest spryskiwanie ciała i ubrań silnymi syntetycznymi substancjami chemicznymi, ale niestety skład preparatów nie zawsze pozostaje neutralny dla zdrowia. Przykładowo, najskuteczniejsze repelenty mają w swoim składzie deet – substancję toksyczną dla naszego układu nerwowego.
 
 
W tym kontekście naturalnym wyborem stają się produkty bazujące na olejkach eterycznych. Preparat Aquafor Płyn na kleszcze i komary dla ludzi składający się z olejków: lawendowego, eukaliptusowego oraz mięty pieprzowej, potrafi zapewnić ochronę na 8 godzin. Zatem, jeśli nie jesteś uczulony na któryś ze składników, preparat Aquafor będzie idealnym, a zarazem naturalnym sposobem na nękające nas w okresie letnim komary i sojusznikiem podczas aktywności na świeżym powietrzu. No i warto zaznaczyć, że produkt ten posiada swoje odpowiedniki dla naszych psów i kotów.
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl