Zielona woda w oczku wodnym
Zielona woda w oczku wodnym
Gdy w naszym oczku wodnym woda zaczyna mętnieć i przybiera nieciekawy, zielonkawy kolor, oznacza to, że zaburzona została jej równowaga mikrobiologiczna i w sposób nadmierny rozwijają się w niej mikroskopijne glony.
Samo występowanie alg w wodzie jest rzeczą naturalną, a problem rodzi się wtedy, gdy ich przyrost staje się zbyt duży. Jest to proces, który zachodzi pod wpływem światła słonecznego, zwłaszcza gdy woda przesycona jest substancjami odżywczymi. Warto wiedzieć, że nie jest to tylko kłopot natury estetycznej - zazielenienie wody wywołane rozwojem alg utrudnia wzrost roślin podwodnych, a czasem może wywołać choroby u ryb.
 
Problem można rozwiązać sięgając po środek, który w naturalny sposób wywołuje proces oczyszczenia się wody.
Takim produktem jest preparat Biosfera zawierający odpowiednio wyselekcjonowane mikroorganizmy, które kolonizując wodę, przywracają jej zaburzoną równowagę biologiczną.
Proponowany środek wspomaga wzrost roślin podwodnych, powoduje równocześnie zahamowanie nadmiernego rozwoju niepożądanych glonów, przyczynia się do oczyszczenia naszego oczka wodnego z niepotrzebnej warstwy mułu i innych osadów. Co ważne, produkt nie zawiera niczego, co mogłoby być zagrożeniem dla dzieci, zwierząt domowych, czy innych naturalnych mieszkańców naszego ogrodu (ptaków czy płazów), jego skład jest zupełnie pozbawiony niebezpiecznej chemii. Nie ma również żadnych przeciwwskazań, by stosować preparat przez cały sezon. Środek pozwala zatem uzyskać pożądany efekt przejrzystości wody, a przy tym nie musimy rezygnować z priorytetów takich jak bezpieczeństwo naszych najbliższych i środowiska naturalnego.

http://biofamily.com.pl/pl/p/Aquafor-Biosfera-preparat-do-oczek-wodnych-200g/61 
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl